تبلیغات
صحبت

صحبت
توی دنیای ما هرکسی اثری نو از خودش به جا بذاره خلاق و هنرمنده ؛ حتی اگه فقط از نگاه خودش خوب و خواستنی باشه

در سنین ما ، منظورم 14 تا ... سالگی است ، به علت ان که ان قدر سرمان را با درس و مدرسه و کلاس های جورواجور و کتاب های کمک اموزشی و ... گرم کرده اند ، صورتی در ذهنمان جا افتاده که اگر غیر از درس به چیزی دیگر فکر کنیم این طور می اندیشیم که یا درحال غفلت کردنیم   ، یا داریم زحمات پدر و مادرمان را بی نتیجه می گذاریم و یا این که در حال نابود کردن اینده مانیم .

از خانواده گرفته تا مدیر مدرسه و دبیران ، دائما در حال سرکوب نوجوانانی هستند که به قول خودشان نگران اینده ان ها می باشند و ان قدر همه زندگی را درس و مدرسه جلوه داده اند که چنین القا می کنند : یا درس بخوان ، یا دیگر هیچ امیدی به اینده نداشته باش و جالب این جاست که چنین می اندیشند : تنها به انسانی می شود گفت موفق که یا دکتر است یا مهندس ... فرقی نمی کند که به نیاز های درونی او چه قدر پاسخ داده شده باشد ... !

عموما پدران و مادران ما یا بلد نیستند به نیاز های درونی ما پاسخ دهند یا به قول معروف : رویشان نمیشود ...

به راستی چرا ؟ این پرسشی است که اگر کسی بخواهد به بزرگ ترین درد این روز های ما دستمالی بندد ، باید پاسخ گو باشد . به راستی این بی توجهی ، حاصل چیست ؟ به گمانم در روانشناسی و تاریخ این ملت باید جواب ان را جست .

بر اساس امار وبسایت toptenreviews.com ، بیش از 42 % کسانی که از اینترنت در جهان-  استفاده می کنند ، به سراغ فیلم ها و دیگر ابزار های پورنوگرافی می روند و در هر روز 68 میلیون جستجو در پی رسانه های شهوانی در اینترنت صورت می گیرد . عددی که معادل 25 % جست و جو های درون اینترنت در یک روز می باشد .

http://internet-filter-review.toptenreviews.com/internet-pornography-statistics.html

جمله ای از " فروید " : سرکوب ابتدا  به واسطه بطن جامعه بر ما شکل می گیرد ، اما پس از مدتی این سرکوب برای ما درونی میشود ، به صورتی که ما در ناخود اگاه خودمان نیز خود را سرکوب می کنیم . زمانی که کودکی خردسال با الت تناسلی خود بازی می کند ، اکثریت ما والدین ، به کودک خود پشت دستی می زنیم تا دیگر این کار را نکند یعنی این عمل او را سرکوب می کنیم .تنها به این علت که این کار در لیست ناپسند های تفکرات ما جای گرفته است . با این کار ، کودک ما به مرور زمان چنین سرکوبی برایش درونی می شود و این احساس را به خود القا می کند که نباییییید با الت خود بازی کند چون زشت است ، بد است ، ناپسند است ...

اما چه متاسف باشیم چه خرسند ، بنا بر ان چه بزرگان علوم  زیستی می گویند ، شدید ترین نیروی درونی ما در وجودمان نیروی عظیم و قدرتمند شهوت است . شهوتی که حتی اگر خود نیز در صدد سرکوب ان براییم ، این سرکوب فقط خاص زمانی است که تنها نیستیم ... پس چنین سرکوبی نه تنها باعث نمی شود که شهوت فرو نشیند بلکه فقط باعث عذاب وجدان در درون ما می شود .

در نتیجه تا این جا قانع ام که مشکل ( پاسخ به شهوت از راه استمناء ) فقط خاص جامعه ما و نوجوانان همسن من نیست . یک مشکل سرسام اور جهانی ایست ... هم چنین در عجبم که ایا باید اسم قرن 21 را گذاشت قرن ارتباطات و اطلاعات یا قرن صنعت پورن ؟ صنعتی که بر اساس تحقیقات بعد از اسلحه سازی پول ساز ترین صنعت در کل جهان است .

اما کمی بیشتر که بیاندیشیم در میابیم که که مشکل جامعه ما از این فراتر می رود ... چرا ؟ پاسخ این است که در فرهنگ های ملل دیگر ، استمناء تنها یکی از راه های پاسخ به نیاز انسان است . ولی تا به حال از خود پرسیده ایم که برای نوجوانان ما به جز استمناء چه راه دیگری باقی می ماند ؟

برمی گردیم به فلسفه فروید و سرکوب . بسیاری از والدین ما چنین می اندیشند که چون هیچ گاه از شهوت جلوی بچه هایشان حرف نزده اند یا این که برای فرزندانشان ، ان را ناپسند و سزاوار سرزنش جلوه داده اند ، چنین نیرویی در نوجوانانشان تا زمان ازدواج ریشه کن شده است . در نتیجه اکثریت قریب به اتفاقشان از استمناء فرزندان خویش بی اطلاعند ... و حتی اگر هم می دانند هیچ تلاشی در جهت پاسخ به ان انجام نمی دهند ... به این دلیل که هنجار های جامعه را باارزش تر از نابودی زندگی فرزندانشان می دانند و اغلب چنین می اندیشند که فرزند ما به چنین کاری الوده نمی شود ...

و بدبختانه حکومتمان نیز بر این مشکل دامن می زند و حادترش می کند ، چرا که اگر حتی خانواده های ما برای این مشکل چاره ای بیاندیشند با سرکوب حکومتی رو به رو می شوند ...

به راستی اگر پدران و مادران ما به صورت اتفاقی ما را در حال استمناء ببینند ، استمناءی که اکثریت ما نوجوانان دچارش هستیم ، چه عکس العملی نشان می دهند ؟ چه کسی را گناهکار می دانند ؟ نوجوانی که تنها در حال پاسخ به نیاز جنسی خویش است ، یا خودشان که نتواستند چاره ای برای خواسته های درونی او بیابند ؟ خواسته هایی که خودشان نیز روزی دچارش بودند . می پذیرم که زمان ان ها ان قدر امکانات نبود که هر نوجوان به راحتی به پورنوگرافی دست پیدا کند و با ان به شکل بسیار زیان اوری که امروز شاهد ان هستیم نیاز جنسی خود را برطرف کند . اما اکنون که چنین امکانات ناگذیری هست چه ؟ ایا نباید پاسخی برای ان بیابیم ؟

نکته دیگری که مشکل را شدید تر می کند این است که هیچ کسی در جامعه ما چه خانواده و چه اموزش و پرورش حاضر نیست برای نوجوانان از عوارض استمناء صحبت کند و بسیاری از ما از چنین عوارضی بی خبر و بی اطلاعیم ...

و باز هم( آیا )وقت ان نیست که والدین ما برخیزند و برای فرزندانشان چاره بجویند ؟ چاره ای از تباه شدن زندگی فرزندانشان جلوگیری کند ؟

ولی حیف که هنوز برای بسیاری روشن نیست ... ایا ما گناه کاریم ؟

 
طبقه بندی: متن و دل نوشته،
[ شنبه 21 اردیبهشت 1392 ] [ 02:55 ب.ظ ] [ امین پاک پرور ]
درباره وبلاگ

اینجا صفحه هنره ...
اینجا ، صفحه ایه که ما در اون می نویسیم ، می سراییم و می سازیم ؛ هدف مان هیچ چیز نیست جز بهترشدن و خلق یک اثر خوب و خواستنی . در این راه از ایده های دوستان و عالاقه مندان نیز بهره مند می شویم .

امین ، عرفان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :